МОН затвердило навчальні програми для 1–2 класів НУШ
Про це повідомив член колегії Сергій Горбачов у Facebook.
Він зазначає, що була сильна дискусія щодо затвердження певних програм.
“Загалом, два варіанти типових освітніх програм, які розроблені під керівництвом О.Я. Савченко та Р.Б. Шияна, заперечень не викликали: вони були затверджені після короткого обміну думками.
Так само практично без зауважень були затверджені 24 програми для шкіл з навчанням мовою відповідного корінного народу або національної меншини“, – зазначив Горбачов.
Дискусійним виявився перелік таких програм:
- Освітня програма “На крилах успіху” 1–2 клас;
- Освітня програма “Росток” 1–2 клас;
- Освітня програма “Початкова школа: освіта для життя” 1-2 клас;
- Освітня програма “Інтелект України” 1–2 клас;
- Освітня програма “Гармонія інтелекту та здоровʹя” 1–2 клас;
- Освітня програма “Розвивального навчання” 1–2 клас (автори – упорядники: Ломакович С. В., Тимченко Л.І., Жукова С.О., Кондратюк О. М.);
- Освітня програма “Розвивального навчання” (колектив авторів Незалежного науково-методичного центру “Розвиваюче навчання” (м. Харків) та Комунального вищого навчального закладу “Харківська академія неперервної освіти”) 1–2 клас;
- Освітня програма “Вальдорфська педагогіка” 1–2 клас;
- Освітня програма “Світ, в якому я живу” 1–2 клас.
За словами Горбачова, ці програми викликати три суттєві зауваження:
- Містять потужний “комерційний” компонент. Начебто батьки мають кожного місяця купувати робочі зошити та інші навчальні матеріали, що є порушенням рівних можливостей доступу до державної освіти;
- Деякі з них надзвичайно перенавантажені навчальним матеріалом, який не відповідає віковим можливостям дітей 6–7 років;
- Для навчання дітей за певними програмами встановлюються процедури відбору до першого класу, що заборонено законом “Про освіту”.
“Врешті-решт після тривалої дискусії було ухвалено рішення про те, що необхідно ретельно підготувати подання цих програм на затвердження – і це буде зроблено протягом місяця.
Сподіваюся, за місяць члени колегії і громадськість отримають вичерпну інформацію від авторів цих програм та експертів за критеріями: відсутність “фінансових обмежень”, відповідність віковим можливостям дитини, загальнодоступність“, – зазначив член колегії.
Найближчими днями затверджені програми мають оприлюднити.
Нагадаємо, у грулні 2017 року МОН виносило на обговорення два варіанти Типової навчальної програми для початкових класів.
21 лютого Кабінет міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році.