Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 

Відділ освіти виконавчого комітету Жовтоводської міської ради

 

МОН проведе додаткове обговорення проектів програм інтегрованого шкільного курсу «Природничі науки»

Jul 24, 2017
Курс «Природничі науки» ще раз обговорять

Міністерство освіти і науки України спільно з освітньою платформою EdEra проведуть  додаткове публічне обговорення проектів програм інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів. Про це повідомили у прес-службі відомства.

У Міносвіти повідомляють, що додаткове обговорення покликане ознайомити громадськість з інтегрованими курсами для 10-11 класів, які передбачені Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти. Передбачається, що курси будуть запроваджуватись з 2018/19 навчального року в пілотному режимі – у разі бажання та за вибором школи, як передбачено наказом МОН «Про типові навчальні плани для учнів 10-11 класів ЗНЗ».

Робочі групи, які розробляли проект інтегрованого курсу «Природничі науки», запропонували 4 проекти навчальних програм. У червні вони були виставлені на громадське обговорення на сайті МОН.

«Враховуючи, що інтегровані курси – абсолютно новий тип навчальної програми, було прийнято рішення організувати додаткове публічне обговорення, щоб ознайомити ширшу громадськість за допомогою інструментів, які надає он-лайн платформа «ЕдЕра», - повідомили у Міносвіти.

Інтегрований курс «Природничі науки» розроблений для шкіл та класів суспільно-гуманітарного профілю. Його можуть обирати учні, які не планують складати ЗНО з предметів природничого профілю. Курс об’єднує фізику, хімію, біологію, географію, астрономію та екологію. Згідно з чинним Державним стандартом, базову освіту з природничих предметів учні отримали в основній школі – до 9-го класу. З 10-го класу учням надається можливість поглиблено вивчати обрані предмети. Непрофільні предмети можуть вивчатися в рамках інтегрованих курсів.

У Міністерстві освіти зазначають, що публічне обговорення навчальних програм на EdEra вже двічі показало свою ефективність.

«Запропонований алгоритм допомагає залучити якомога більше експертів з різних куточків країни для отримання конструктивних пропозицій. Відкритість та доступність системи дозволяє кожному взяти участь у дискусії з проблемних питань та отримати зворотній зв’язок від модераторів щодо врахування їхньої думки. Це новий тип відкритої освітньої дискусії, який дасть змогу удосконалити запропоновані варіанти програм», - повідомляють у відомстві.

Публічне обговорення інтегрованих курсів «Природничі науки» на EdEra триватиме з 25 липня по 4 серпня. Залишити свої коментарі під обраними розділами програм матимуть можливість усі бажаючі. Організатори обговорення зазначають, що всі пропозиції, в тому числі ті, що надійдуть у рамках публічного обговорення на сайті МОН, будуть враховані в підсумковій таблиці коментарів.

Модераторами 4-х проектів програм виступлять їх автори. Оновлені і доопрацьовані програми будуть оприлюднені 09 серпня 2017 року.

У Міністерстві освіти також повідомили, що можливість викладання інтегрованих курсів передбачена Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та Типовими навчальними планами для 10-11 класів.