Відділ освіти виконавчого комітету Жовтоводської міської ради

 

Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України продовжує інформаційну кампанію щодо вакцинації та запобігання інфекційних хвороб в Україні.

Jan 26, 2016
Щодо спалаху поліомієліту в Україні

ЛИСТ МОН ВІД 15.01.2016 РОКУ №1/9-20

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, у серпні 2015 року два випадки поліомієліту, спричинені вакцино-спорідненим поліовірусом були підтверджені в Україні. 

Відповідно до міжнародних медико-санітарних норм Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оповістило про цю ситуацію Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту (GPEI).  З того часу партнери GPEI підтримують Україну, аби зупинити передачу поліовірусу і повернути країні статус вільної від поліомієліту.

Згідно із міжнародними стандартами, однією із ключових вимог у відповідь на спалах поліомієліту є проведення загальнонаціональних заходів із вакцинації дітей відповідної вікової групи, включно із щонайменше одним раундом вакцинації дітей віком до 10 років.

Вважається, що діти цілком захищені від поліомієліту, якщо 95% цільової групи вакциновані оральною поліовакциною (ОПВ).

Щоб задовольнити ці вимоги, Міністерство охорони здоров’я України  схвалило проведення трьох раундів додаткових заходів із імунізації з жовтня 2015 року до лютого 2016 року:

1-ий раунд – діти віком до 6 років (19 жовтня  – 7 листопада 2015);

2-ий раунд –   діти віком до 6 років (30 листопада - 18 грудня 2015);

3-ий раунд   –  діти віком до 10 років ( 25 січня – 5 лютого 2016).

У кожному із перших двох раундів понад півтора мільйона дітей були вакциновані від поліомієліту. Під час проведення третього раунду потрібно охопити вакцинацією  майже 5 мільйонів дітей дошкільного і шкільного віку.

 

Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України продовжує інформаційну кампанію щодо вакцинації та запобігання інфекційних хвороб в Україні.

Сприяння в  організації процесу вакцинації у школах і дитячих садках, просвітницька робота з батьками і співпраця з медичними працівниками є надзвичайно важливими для зупинення циркуляції вірусу поліомієліту в Україні.

 

 
   

Заступник Міністра                                                                            Павло Хобзей