«Соціальні сервіси Веб – 2.0 у навчально-виховному процесі»
Основною ознакою сучасного суспільства стало застосування нових інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес та створення інформаційних мереж, які стали невід'ємною складовою у всіх сферах нашого життя.
Сучасне суспільство можна характеризувати як мережеве, що, безумовно, впливає на розвиток та реформування системи освіти.
Особливо стрімко стала змінюватися картина сучасної освіти з появою
сервісів Web 2.0. Із поширенням цих сервісів усе більше увага приділяється формам мережевого співробітництва і навчання учнів.
Web 2.0. – це не тільки нові технології, нові ідеї і нові віяння, але ще й певні тенденції. Основним стає інформація і створення можливостей для навчання. Їх принципова відмінність полягає в тому, що є можливості розробляти спільні проекти, у яких можуть брати участь десятки і сотні школярів.
Тому виникає потреба перепідготовки та підвищення кваліфікації вчителів.
З 01.04.2014р. по 18.04.2014р. на базі комунального закладу освіти Жовтоводської середньої загальноосвітньої з профільними класами школи № 8 проходили курси «Соціальні сервіси Веб – 2.0 у навчально-виховному процесі» під керівництвом методиста відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради Зражви В.І. Навчання на курсах було спрямоване на вирішення завдань не тільки прикладного (технологічного) і професійного використання соціальних сервісів мережі Інтернет у педагогічній діяльності, але й на підвищення інформаційної культури педагогів, розвиток соціальних та правових компетентностей.
У процесі навчання максимально використовувалися можливості залучення слухачів до практичної роботи з електронними засобами навчання, які застосовуються здебільшого на практичних заняттях при вивченні всіх навчальних тем.
Заняття на курсах були сплановані так, аби слухачі курсів ознайомилися з принципами роботи соціальних сервісів мережі Інтернет і навчалися оперувати основними поняттями освітнього середовища Web 2.0., оволоділи методикою і технологіями електронного навчання в освітньому середовищі Web 2.0., а також навчилися реалізувати власні методичні розробки за допомогою соціальних сервісів мережі Інтернет, навчилися застосовувати соціальні сервіси в освітньому процесі, класифікувати їх та застосовувати в роботі.
Подібні курси – необхідна умова для підвищення кваліфікації сучасного вчителя.