Відділ освіти виконавчого комітету Жовтоводської міської ради

 

Пісенні історії Великої Вітчизняної

May 7, 2013
Пісенні історії Великої Вітчизняної

Пісні воєнних років! Від найперших залпів і вибухів і до переможного травневого салюту через усю  війну крокували вони в бойовому солдатському строю. Вони ніколи не підуть у небуття, поки їх знають і співають. В них вся правда про воєнне лихоліття. В них біль втрат і радість перемог. «Огонек» і «Смуглянка», «Вечер на рейде» і «Тальяночка», «В землянке» і «Темная ночь», «Синий платочек» і «Шаланды полные кефали» - улюблені багатьма поколіннями українців пісні, які пройшли через усю війну і допомагали бійцям на передовій не впасти духом, прагнути перемогти заради своїх коханих і батьків, заради дітей і земляків, заради всієї Батьківщини.

У кожної з цих пісень своя цікава історія, своя доля. Саме про пісенні історії Великої Вітчизняної війни йшлося на засіданні історичного клубу «Пам’ять» СЗШ№10, що пройшло в міському історичному музеї ім..Ю.Пригожина 7 травня в рамках спільного проекту СШ№10 і музею «Без минулого немає майбутнього». На засіданні були присутні секретар міської ради, депутат міської ради  Малоок О.І., депутат обласної ради, голова міської ради ветеранів Кучер Л.В., завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Канівець С.С., ветерани війни та праці, представники міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», міської організації «Афган», жовтоводського козацтва, учні та педагоги СШ№10, Жовтоводського промислового коледжу, ЗМІ (ТРК «Жовті Води»), працівники  міського історичного музею ім..Ю.Пригожина.

Напередодні Дня Перемоги лунали вітання на адресу ветеранів війни, мешканців міста від Малоок О.І., Кучер Л.В., Канівець С.С.

Директор міського історичного музею Кобзар О.О. розповіла присутнім про історію створення патефона і продемонструвала музейний експонат – справжній патефон, який озвучив старовинну платівку з відомою в минулі часи мелодією «Ріо Ріта».

Бабічев В.В. – вчитель музики СЗШ№10, член історичного клубу «Пам’ять», керівник шкільного проекту «Intel. Шлях до успіху» - ознайомив присутніх із результатами реалізації розробленого ним та його вихованцями  Міжнародного проекту в соціальних мережах для увічнення пам’яті про фронтовиків. Проект розрахований на створення каталогу фото надгробків та обелісків по всьому світу, на яких можна прочитати прізвища загиблих воїнів. Можливо, за допомогою цього проекту хтось відшукає своїх назавжди втрачених рідних.

Вихованці історичного клубу «Пам’ять» - учні 3-11 класів:  Шептицька О., Мигаль Є., Красова А. , Якушенко Н., Панфілова П., Панфілова А., Чудна В., Погребняк Ю., Захарова Х., Дідковська О., Литвиненко С., Гаркуша І.,  Зюзь С., Кравченко В., Пономаренко І., Литвиненко М., Марченко М., Красновська К. , Самофат Є., Тітенко П.  – в цікавій формі розповіли жовтоводцям неймовірні історії фронтових пісень. Інсценізації і жарти, професійне виконання пісень і тематичні відео  - все це створило ауру затишку і єднання аудиторії. Мешканці міста різних поколінь із захопленням не лише спостерігали за дійством, а й самі виконували улюблені пісні.

Закінчилось засідання історичного клубу «Пам’ять» піснею «Перемога», яку виконували всі присутні, стоячи, на знак пошани до подвигу народу. А вихованці історичного клубу «Пам’ять» закликали присутніх: «Давайте пам’ятати пісні Великої Вітчизняної. Наша пам’ять – данина глибокої пошани великому подвигу нашого народу у Великій Вітчизняній війні!»

 

 

 

Ревенко Лариса Олександрівна,

заступник директора з виховної роботи Жовтоводської середньої загальноосвітньої школи №10 з профільними класами, керівник історичного клубу «Пам’ять»