Про пільгові рецепти та матеріальну допомогу
Програма радіаційного та соціального захисту населення міста Жовті Води є суттєвою допомогою мешканцям міста. Минулого року з програми на безкоштовні та пільгові рецепти було виділено 394 тис.грн. Цього року – 419 тис.грн. Отже, як розподіляються ці рецепти, кому і яка допомога надається, розповіла голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту, депутат міської ради (ПР) Ніна Чергик.
Кому надається матеріальна допомога?
За рахунок програми жовтоводцям надається матеріальна допомога. Питання про її надання розглядає постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту. Засідання цієї комісії відбувається у приміщенні виконавчого комітету двічі на місяць.
- Матеріальну допомогу ми надаємо тільки на лікування, - говорить голова комісії Ніна Чергик. – У 2012 році було дуже багато тяжко хворих людей, яким ми допомогли. Оскільки коштів не так вже й багато, то розглядаючи заяви, депутатська комісія надає перевагу найбільш тяжким захворюванням. У середньому, сума матеріальної допомоги на одного заявника склала 360 гривень. Але у тяжких випадках за рішеннями сесії міської ради надавалася й більш значна допомога. Наприклад, було п’ять заяв, за якими надано кошти на проведення операцій тяжко хворим дітям до одного року.
Кожен мешканець міста може звернутися до міської влади з проханням про надання матеріальної допомоги на лікування. Як розповіла Н.Чергик, для цього необхідно підготувати перелік документів (довідка ЛКК, довідка про доходи усіх дорослих членів родини, довідка про кількість прописаних у помешканні, копія паспорта, ідентифікаційний код). Із цими документами потрібно звернутися до депутата міської ради вашого округу. Депутат має провести обстеження ваших житлових умов, вивчити питання. Після цього заява і документи надаються до каб.1 виконавчого комітету Жовтоводської міської ради.
«Якщо питання серйозне, ми його не відкладаємо. Намагаємося йти назустріч людині, яка опинилася у скруті. Не зважаємо на дату реєстрації заяв – першочергово виділяємо допомогу тим, хто її потребує негайно», - відзначила Н.Чергик.
Як розподіляються пільгові рецепти?
За статистикою, у 2012 році на виділені кошти (394 тис.грн) було виписано 11734 пільгових (50% вартості) та безкоштовних рецепти. Хто ж має право користуватися такими рецептами? До цієї категорії відносяться: діти до одного року; діти-інваліди; діти віком від 3-х до 18-ти років, які перебувають на диспансерному обліку; онкохворі; інваліди І-ІІ груп; учасники ВВВ; хворі на цукровий діабет, бронхіальну астму, психічні захворювання тощо. Ці категорії визначаються відповідною Постановою Кабінету Міністрів України.
Упродовж минулого року було виписано більше двох тисяч дитячих рецептів на суму близько 80 тис.грн. Близько п’яти тисяч рецептів на суму 65 тис.грн – онкохворим; інвалідам І-ІІ груп - 1400 рецептів (понад 40 тис.грн); учасникам ВВВ – 2120 рецептів (52 тис.грн).
За рахунок програми також надається допомога дітям на оздоровлення в таборах. У 2013 році передбачається оздоровити дітей пільгових категорій на суму 123 тис.грн.
За який кошт лікуватися чорнобильцям?
Щодо такої категорії як чорнобильці, то суми, які виділяються їм на лікування, просто вражають! Своєю мізерністю. Як повідомила голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Ніна Чергик, цього року на пільгові рецепти цій категорії громадян нашого міста з державного бюджету виділено 27,5 тис. грн, а це приблизно 2 грн 30 коп. на одного чорнобильця на місяць. Які ліки можна придбати на такі кошти? Питання риторичне.
Інвалідам ВВВ та учасникам бойових дій в Афганістані з держбюджету у 2012 році було виділено 400 тис.грн. Щоправда, цього року сума трохи зменшилася – 370 тис.грн.
Людмила НОВОШЕВСЬКА.