Відділ освіти виконавчого комітету Жовтоводської міської ради

 

Незабутнє стукає у серце…

Jan 31, 2013
Незабутнє стукає у серце…

 

29 січня у Жовтих Водах біля Меморіалу загиблим воїнам відбувся мітинг із нагоди 70-річчя Сталінградської битви та 69-ї річниці зняття блокади Ленінграда.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували жовтоводці героїв цих пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни. До присутніх на мітингу представників підприємств, установ, організацій міста, учнівської та студентської молоді від імені міського голови Анатолія Кузьменка, виконкому міської ради, депутатського корпусу звернулася секретар міської ради Олена Малоок.

Нині у нашому місті проживає шестеро учасників Сталінградської битви та п’ятеро ленінградців, які пережили блокаду. Про це розповіла голова міської організації ветеранів України, депутат облради (ПР) Лідія Кучер, яка від імені ветеранів міста, депутата Верховної Ради України (ПР) Сергія Глазунова, депутатів обласної ради сердечно привітала усіх із визначними віхами в історії Великої Вітчизняної війни. «У нас є з кого брати приклад, є чому і у кого вчитися і великому подвигу, і великої любові до Батьківщини», - відзначила вона у своїй промові.

Під час мітингу колишнім жителям блокадного Ленінграда були вручені вітальні адреси та пам’ятні подарунки від міської влади. На жаль, учасники Сталінградської битви не змогли бути присутніми на заході. Втім, представники виконавчого комітету Жовтоводської міської ради відвідали їх удома.

Мешканка нашого міста Галина Олексіївна Корнєєва зі сльозами на очах дякувала за те, що їх пам’ятають. Коли почалась війна, їй було всього 14 років. Мама її працювала на оборонних роботах, а тато пішов у ленінградське ополчення. Невдовзі батьки загинули, а дівчинка залишилась одна у Ленінграді. На запитання, як же їй вдалося вижити, Галина Олексіївна відповіла так: «Ви знаєте, все-таки були добрі люди у той час. Я звернулася до директора заводу військового призначення, на якому працювали раніше мої батьки. Він сказав: «Влаштовуйся на роботу – тобі дадуть робочу картку». Це не 125, а все ж таки 250 грамів хліба… Так я і вижила. А потім мене вивезли «дорогою життя», але це вже ціла епопея».

За Указом Президента України 2015 рік стане роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Протягом 2013-2014 років будуть проведені заходи, присвячені пам’ятним подіям 1941-1945 років. Нагадаємо, що у жовтні цього року ми відзначатимемо 70-ті роковини визволення нашого міста і Дніпропетровщини від фашистських загарбників, у 2014-му – визволення України, а у 2015 році – 70-ту річницю Перемоги.

Довідка:

27 січня 1944 року Ленінград став вільним після 900 днів облоги. Історія війн не знала прикладів такого масового героїзму, мужності, трудової та бойової доблесті, яку виявили захисники Ленінграда.

2 лютого 1943 року цілковитою перемогою радянських військ завершилася одна з найтяжчих битв ВВВ, яка тривала 200 днів. Відбувся перелом у ході не тільки Великої Вітчизняної, а й всієї Другої світової війни.

Людмила НОВОШЕВСЬКА,

фото Віталія ЖУШМАНА.