Всеукраїнські Інтернет-збори батьків першокласників: підсумки та завдання
25 жовтня 2012 року відбулась прес-конференція заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського за підсумками Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків першокласників.
У прес-конференції взяли участь головні редактори журналів: «Початкова школа» (Алла Лук’янець), «Початкова освіта» (Тетяна Комарянська), «Учитель початкової школи» (Ніна Андрусич), радник соціальних проектів Інтернет-порталу «Все о детях» (Ольга Соломонюк) та журналісти газети «Освіта України», «Освіта, інформаційного агентства «Наголос».
Прокоментувати підсумки Інтернет-зборів були запрошені вчителі перших класів, керівники шкіл, органів управління освітою всіх ланок і, звичайно, представники батьківської громадськості.
Журналісти стали свідками відвертої розмови, креативних і несподіваних пропозицій. Так, наприклад, після того, як молодий спеціаліст, вчитель 1 класу Рогізківського НВК Щорського району Чернігівської області Марина Заєць на запитання заступника Міністра Бориса Жебровського: «Чого не вистачає Вам у роботі?», вона коротко відповіла: «Нового комп’ютера». На що головний редактор журналу «Початкова школа» Алла Лук’янець миттєво запропонувала його у подарунок від редакції.
До речі, Марина Заєць взяла участь 28 серпня 2012 року у засіданні колегії Міністерства з питань підготовки до нового навчального року і Міністр Дмитро Табачник подарував їй комплект нових підручників для 1 класу. Поки у неї все виходить…
Батьки першокласників, що взяли участь у прес-конференції, подякували за проведення Інтрнет-зборів та можливість висловити свої думки, міркування.
Серед інших пропозицій – необхідність проведення:
- Всеукраїнської конференції за участю молодих вчителів (наприкінці навчального року);
- Всеукраїнської виставки сучасного обладнання, меблів, що створюють у школі комфорт для першокласників;
- Зустрічей он-лайн педагогічних колективів з авторами підручників тощо.
На завершення прес-конференції Борис Жебровський сказав: «Навіть помилка лікаря – це помилка вчителя. Ми не маємо права помилятись. А «педіатр освіти» – це вчитель першого класу»