Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині за 8 місяців 2012 року створено майже 48 тис нових робочих місць, що на 13,5% більше ніж за аналогічний період 2011 року»
На Дніпропетровщині за 8 місяців 2012 року створено 47 тис 932 нових робочих місця, що на 13,5% більше ніж за аналогічний період 2011 року (42 тис 213 місць). Про це сказав губернатор Олександр Вілкул під час колегії Дніпропетровської облдержадміністрації, що пройшла в Жовтих Водах.
«Створення нових робочих місць – це один з ключових напрямів роботи обласної влади. На Дніпропетровщині за 2010-2011 роки створено більше 100 тис нових робочих місць. За 8 місяців цього року в регіоні створено ще майже 48 тисяч нових робочих місць, що на 13,5% більше ніж за аналогічний період 2011 року», – сказав Олександр Вілкул.
У рамках Комплексної стратегії розвитку області в регіоні реалізуються програми, що спрямовані на модернізацію виробництва, поліпшення умов праці та підвищення рівня заробітних плат.
За липень 2012 року середньомісячна заробітна плата становила 3 тис 260 грн, що у 3 рази перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановлений з 01 липня 2012 року (1102 грн). Протягом 2010-2011 та січня–липня 2012 року у порівнянні з 01.01.2010 роком заробітна плата зросла на 57%. У базових галузях Дніпропетровщини вже перевищено планку заробітної плати в 4 тис гривень, а на багатьох підприємствах і більше 5 тис гривень на місяць.
«Наш Президент Віктор Янукович поставив завдання – забезпечити людям гідні умови праці та високу заробітну плату. Наша робота з цього питання є системною і цілеспрямованою. Завдяки цьому обсяг заборгованості з виплати заробітної плати в області з 2010 року зменшено з 89 млн грн до 12,5 млн грн. Таким чином, за два з половиною роки заборгованість скорочена більш ніж в 7 разів. А по економічно активним підприємствам – майже в 25 разів (з 52 млн грн до 2,1 млн грн)», – сказав керівник області.
За 8 місяців 2012 року заборгованість скорочено на 2 млн 300 тис грн. (15,3%) і станом на 1 вересня 2012 року становить 12,5 млн грн. Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій та міським головам взяти під особистий контроль це питання та забезпечити щомісячне погашення заборгованості із заробітної плати до кінця 2012 року не менше як на 5% від загальної суми заборгованості станом на 01 вересня 2012 року.
Особлива увага в області приділяється детінізації трудових відносин. Завдяки ефективній роботі робочих груп з питань легалізації заробітної плати, яка створена за ініціативи Олександра Вілкула, за 8 місяців 2012 року в області легалізовано понад 11,5 тис робочих місць, підвищили рівень оплати праці майже 2 тис 200 роботодавців. Завдяки цьому до бюджету додатково надійшло 5,1 млн грн та Пенсійного фонду України – додатково 2,3 млн грн (в минулому році в області легалізовано понад 8,5 тис робочих місць. Завдяки цьому до бюджету додатково надійшло 3,3 млн грн, а до Пенсійного Фонду України – 1,7 млн грн). Робота цих груп продовжується.
Значну підтримку обласна влада отримує й на національному рівні. Зокрема, закон про зайнятість, що вступить в силу 1 січня 2013 року, дозволить створити сотні тисяч нових робочих місць. Закон розроблено на виконання Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича. Він має три основні підґрунтя: стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, підтримка молоді у працевлаштуванні, створення умов для перенавчання людей, які виявились неконкурентоспроможними на ринку праці, також для людей зрілого віку.
Так, відповідно до закону, роботодавці отримують строком на 1 рік стовідсоткову компенсацію єдиного соціального внеску (ЄСВ) за те, що вони влаштовують на нові робочі місця молодь, безробітних віком понад 50 років, а також інвалідів та батьків, які виховують дітей-інвалідів.
Крім того, передбачено, що роботодавець, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних строком не менш ніж на два роки, протягом першого року отримуватиме щомісячну компенсацію у розмірі мінімального страхового внеску. Якщо ж роботодавець платив кожному працівнику не менше 3 мінімальних заробітних плат – зможе в наступному році сплачувати на 50% менше ЄСВ на кожного працевлаштованого на нове робоче місце. Така пільга дозволить зменшити оподаткування багатьом компаніям. Але вона цінна ще з однієї причини – уряд показує, що готовий іти назустріч компаніям, що розвиваються, в яких високий рівень заробітних плат. Це говорить про те, що держава хоче стимулювати успішний бізнес.
Новий Закон про зайнятість населення стимулюватиме розвиток села та передбачає можливість стартових виплат молодим фахівцям, які підписують контракти не менш ніж на 3 роки для роботи в селі. Молодим працівникам, які погодилися працювати у сільській місцевості надаватимуться «стартові виплати».
Закон закладає основи для розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років - такі особи, страховий стаж яких становить не менше 15 років, матимуть право на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Оплата ваучера здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, виходячи з його фінансових можливостей.
Довідка:
Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI набирає чинності з 01 січня 2013 року.