Дніпропетровщина
Президент України Віктор Янукович назвав Дніпропетровську область лідером з підвищення якості медичних послуг.
Згідно з планом економічних реформ Президента України із 1 січня 2012 року в Україні розпочався процес модернізації охорони здоров'я. Першими пілотними регіонами були обрані Донецька, Дніпропетровська, Вінницька області та місто Київ.
6 вересня на засіданні Комітету з економічних реформ розглядалися результати процесу модернізації охорони здоров'я. За підсумками перших 8 місяців усі необхідні дії у рамках плану модернізації виконала лише Дніпропетровська область. На засіданні Комітету економічних реформ Віктор Янукович сказав: "Якщо ми подивимось на пілотні регіони з впровадження медичної реформи - яка в них різниця? Велика різниця! Подивіться на лідерів - Олександр Вілкул, Дніпропетровська область. Подивіться, яка різниця навіть у пілотних регіонах, я вже не кажу про інші регіони нашої держави, там, де не розпочаті пілотні проекти. Люди у нас однакові, в усіх регіонах потребують якісних медичних послуг. Люди хочуть бути здоровими, хочуть уваги з боку держави".
Глава держави зазначив, що бюджетне фінансування на модернізацію системи охорони здоров'я має бути стовідсотковим. Зокрема у Дніпропетровській області у 2012 році у міських та районних лікарнях вдвічі збільшено фінансування на медикаменти та харчування: на медикаменти - 91,7 млн грн (2011 рік - 43,4 млн грн), на харчування - 51,7 млн грн (2011 рік - 24,1 млн грн). Крім того, для закладів первинної медичної допомоги регіону (амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти) закупається нове обладнання: вже придбано 274 одиниці медичної техніки та 26 автомобілів на загальну суму 4,2 млн грн. До кінця року буде закуплено ще 360 автомобілів для лікарів, а також понад 10 тис одиниць медичного обладнання та комп'ютерної техніки.
В.Янукович звернув увагу на необхідність завершення у 2014 році будівництва мережі перинатальних центрів по Україні. Дніпропетровська область вже завершила створення комплексної системи перинатальної допомоги матерям та дітям, що включає потужну мережу міжрайонних пологових будинків, три неонатальних центри та два нових сучасних перинатальних центри - у Кривому Розі та Дніпропетровську. Крім того, протягом двох останніх років Обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф отримав три сучасні реанімобілі, що ліквідували поняття нетранспортабельності пацієнтів та дозволяють перевозити в належних умовах новонароджених вагою від 500 грамів.
Важливим питанням Президент також назвав підвищення рівня заробітної плати медикам. Так у Дніпропетровській області медичні працівники загальної практики - сімейної медицини отримують надбавки до заробітної плати, в тому числі так звані "місцеві стимули": житло, безкоштовний мобільний зв'язок, пільговий проїзд у громадському транспорті тощо. Таким чином, заробітна плата лікаря загальної практики з урахуванням надбавок складає від 1815 грн до 6472 грн, медсестри - від 1507 грн до 3079 грн.
Для підвищення якості роботи служби швидкої медичної допомоги за два роки автопарк Дніпропетровської області поповнився 67 новими автомобілями «швидкої», до кінця 2012 року очікується поставка ще 26 карет «швидкої», додатково створено 20 бригад швидкої допомоги, збільшено кількість місць базування бригад (з 91 до 136), усі автомобілі "швидкої" оснащені GPS-навігаторами, у диспетчерських пунктах установлені архіватори мови, збільшено фінансування на лікарські засоби на один виклик швидкої у 8,5 разів - з 3 грн до 25 грн.
Президент України також відзначив, що реформування системи швидкої медичної допомоги має завершитися вже в поточному році.
РБК-Украина, 06.09.2012, Дніпропетровськ.